Olejek zapachowy czy eteryczny?

wrz 30, 2021 | Olejki

Jeśli w temacie aromaterapii jesteś kompletnym laikiem, lub stawiasz dopiero pierwsze kroki, dzisiejszy post jest przeznaczony właśnie dla Ciebie!

Na pewno zauważyliście, że Laboratoria Zapachu oferują Wam olejki w dwóch rodzajach – zapachowe oraz eteryczne.Gdzie tkwi różnica?
 
Olejki zapachowe, to mieszanka zapachów naturalnych i aromatów sztucznych. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że w wyniku mieszania, możemy otrzymać praktycznie wszystkie zapachy świata, nasz zmysł kreacyjny jest niczym nieograniczony! Wystarczy odrobina wyobraźni i wyostrzony zmysł powonienia, aby wyczarować najbardziej egzotyczne kompozycje. Olejków zapachowych, używa się głównie do aromatyzacji pomieszczeń: za pomocą kominków zapachowych, suszu kwiatowego, także do nasączania kadzideł. Można skropić nimi właściwie wszystko – pościel, tapicerkę, ubrania – aby otulić materiał subtelnym, długotrwałym zapachem. Należy jednak pamiętać, że mogą pozostawiać tłuste plamki, lepiej więc używać ich w rozcieńczonej postaci. Ze względu na  nie w 100% naturalny skład, nie zaleca się także stosowania olejków bezpośrednio na skórę. Są za to idealnymi poprawiaczami humoru – wystarczy kilka kropel, aby wypełnić przestrzeń ulubionym, miło kojarzonym zapachem i w kilka chwil przenieść się do wybranego momentu w życiu. Zapach, to wspomnienia, wrażenia, emocje. W naszej ofercie posiadamy prawie 100 różnych aromatów, bez trudu znajdziesz ten jeden, który będzie dla Ciebie oznaczał szczęście. 
 
Nieco inne właściwości, posiadają olejki eteryczne. Są to w 100% naturalne wyciągi z roślin – ich nasion, kwiatów, liści. Charakteryzują się mocnym, lecz nieco surowym aromatem, a ze wględu na bariery techniczne – możliwych do uzyskania jest tylko kilkadziesiąt rodzajów takich olejków. Są nieco droższe, ale posiadają bardziej rozległe zastosowanie. Ponieważ nie zawierają nic poza roślinnymi ekstraktami, można je stosować bezpośrednio na skórę – w niektórych przypadkach, ze względu na wyjątkowo wysokie stężenie – jedynie w postaci rozcieńczonej wodą lub olejem bazowym. Dodaje się je także do kąpieli i inhalacji. Posiadają rozmaite właściwości lecznicze – działają odprężająco, udrożniająco, oczyszczająco, detoksykująco, rozgrzewająco. O właściwościach poszczególnych olejków, dowiecie się z kolejnych naszych wpisów. Olejki eteryczne można stosować do nasączania suszu kwiatowego, kadzideł oraz do skrapiania różnego rodzaju tkanin. Pomimo tłustej konsystencji, nie zostawiają plam! Ze względu na fakt, że w procesie ogrzewania świecami, tracą część swoich leczniczych właściwości, nie poleca się ich do kominków aromaterapeutycznych.

100%
Zapachu
100%
Natury
100%
Relaksu