Nie masz produktów w koszyku.
1 kropla olejku rozmarynowego + 1 kropla olejku grejpfrutowego + 2 krople olejku bergamotowego
Mieszanka olejków o cytrusowej i ziołowej nucie zapachowej wykazuje działanie stymulujące do działania, sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób dojrzałych. Poleca się ją podczas porannych ćwiczeń gimnastycznych, jako pobudzającą organizm do działania.
10 kropli olejku rozmarynowego + 10 kropli olejku eukaliptusowego + 6 kropel olejku z mięty pieprzowej
Mieszanka przeznaczona do masażu miejsc stłuczonych i skręconych. Olejki po uprzednim zmieszaniu ze sobą należy połączyć z olejem roślinnym i masować skręcone miejsca po wcześniejszym masażu wykonanym kostkami lodu.
10 kropli olejku rozmarynowego + 15 kropli olejku grejpfrutowego + 5 kropli olejku lawendowego
Klasyczna mieszanka aromaterapeutyczna skierowana do osób apatycznych, pozbawionych energii życiowej, przygnębionych, borykających się z poczuciem bezradności.
3 krople olejku rozmarynowego + 2 krople olejku cytrynowego
Prosta mieszanka aromaterapeutyczna polecana szczególnie uczniom i studentom. Wspomaga proces uczenia się, ułatwia zapamiętywanie i przeciwdziała uczuciu senności,
2 krople olejku rozmarynowego + 2 krople olejku cyprysowego + 1 kropla olejku bazyliowego
Kolejna propozycja dla osób uczących się, oraz potrzebujących dodatkowej stymulacji podczas wysiłku umysłowego. Kompozycja olejków wg powyższego przepisu orzeźwia umysł, poprawia koncentrację, przeciwdziała wyczerpaniu i pomaga skupić się na wykonywanej czynności.
2 krople olejku rozmarynowego + 3 krople olejku bergamotowego
Kompozycja olejków dodająca sił witalnych i poprawiająca samopoczucie. Polecana podczas wykonywania treningów sportowych, ten ziołowo-cytrusowy aromat zapewnia dodatkową porcję energii i zapału!
1 kropla olejku rozmarynowego + 1 kropla olejku z mięty pieprzowej + 1 kropla olejku eukaliptusowego + 1 kropla olejku cytrynowego
Mieszanka polecana w okresach jesiennych przeziębień - olejki tworzące tę świeżą kompozycję mają działanie antybakteryjne, dlatego pomagają chronić organizm przez infekcjami, a dodatkowo ułatwiają oddychanie.
1 kropla olejku rozmarynowego + 1 kropla olejku tymiankowego + 1 kropla olejku z drzewa herbacianego + 1 kropla olejku lemongrassowego + 1 kropla olejku eukaliptusowego
Złożona, pachnąca ziołami kompozycja polecana jest osobom podatnym na strach, uczucie niepokoju i rozchwiania. Pomaga usunąć objawy przestrachu, otula przyjemnym aromatem, relaksuje i pomaga przywrócić równowagę.
Rozmaryn jest krzewem wiecznie zielonym o bardzo wąskich liściach, które do złudzenia przypominają igły. Charakteryzuje go silnym zapachu nieco podobny do zapachu eukaliptusa. Rozmaryn przede wszystkim występuje w klimacie śródziemnomorskim. Rozmaryn był jedną z najwcześniej stosowanych w medycynie roślin. Jego głownym zastosowaniem była konserwacja żywności.
Zastosowanie:
Uważa się, że rozmaryn rozjaśniają umysł podnosząc jego zdolność do procesów myślenia. W literaturze podaje się, że dobre rezultaty daje stosowanie rozmarynu przy depresji i apatii. Olejek rozmarynowy, jak wiele innych olejków, ma działanie antyseptycznie, dlatego z powodzeniem moząn go zastosować w formie inhalacji przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Sprawdzi się także jako środek do pielęgnacji skóry i włosów. Rozmaryn pobudza krążenie, stymuluje pracę serca oraz reguluje ciśnienie krwi. Olejek rozmarynowy jest również jak wiele innych dobrym środkiem przeciwbólowym, jednak różni go to, że w przeciwieństwie do innych nie daje efektu uspokajającego. Stosuje się go przy masażach. Masaże z zastosowaniem olejku rozmarynowego dają znaczną ulgę przy zapaleniu stawów i reumatyzmie oraz wszelkich bólach mięśni. Zastosowanie olejku rozmarynowego na skórę (po rozcieńczeniu w olejku bazowym) powinno dać również satysfakcjonujące efekty przy niwelacji rozstępów i żylaków.
Ciekawostki:
Olejek rozmarynowy stosuje się także w przypadku nadmiernego wypadania włosów (kilka kropli olejku mieszamy z olejkiem bazowym i wmasowujemy w skórę głowy na pół godziny przed myciem włosów).
Możliwe sposoby użycia:
- do aromaterapii,
-do sauny,
- do inhalacji,
- do masażu rozluźniającego,
- do parówek oczyszczających,
- jako składnik kosmetyków,
- do wcierania w ciało.
UWAGA!!!
Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę.
Nie stosować podczas ciąży oraz u dzieci.
Źródła: „Sensoryka i podstawy perfumerii” , Agata Jabłońska - Trypuć, Ryszard Farbiszewski „Aromaterapia dla całej rodziny”, Marion Romer „Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii”, Valerie Ann Worwood „Pachnąca apteka: tajemnice aromaterapii” ,Iwona Konopacka-Brud, Władysław Stanisław Brud>Informacje dodatkowe
rozmiary_pudełka | Nie |
---|---|
Nuty zapachowe | ziołowa |